İsmet Saz, İstanbul’da Turizm Bakanlığı’na bağlı TUREM’den mezun olarak turizm sektörüne ilk adımını attı. Bu alandaki tecrübesi İsmet Saz’ın yaratıcılığını özgürce ifade edeceği mutfağa girmesine ön ayak oldu. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mutfak Sanatları ve Gastronomi Bölümü’nü tamamlayan İsmet Saz profesyonellik yolculuğuna Four Seasons Hotel ile başladı. Sonrasında İstanbul’un önde gelen markalarında görev aldı.

Gastronomi dünyasını geliştirmek hedefiyle henüz üniversitede okurken ilk restoran yatırımını gerçekleştirdi. 2005 yılında Allegro ismiyle İstanbul Ataşehir’de İtalyan Restoranı kazandırdı. Ardından hayalindeki yurtdışı projesine bir basamak olarak gördüğü Marriott Grubu’nda yönetici olarak çalışmaya başladı. Amerika’daki Providence RI Marriott’a transfer oldu.

Halikarnas Brooklyn, Turks & Frogs Group NYC, Savann NYC Restaurants’a danışmanlık yaptı. Bakery alanında kendini geliştirmek için çeşitli eğitimleri de alarak uzmanlığına ekledi.

Aperatif Group NYC’de, corporate chef olarak göreve başladı ve yeni 2 şubesini sıfırdan kurgulayarak büyük bir başarıya imza attı. Newsday, New York Times gibi önde gelen global yayınlarda yer alınca NYC’de The London Hotel’de 2 Michelin Yıldızlı Gordon Ramsay’de Sous Chef pozisyonu için teklif aldı ve çalışmaya başladı. Farklı ülkelerden ve disiplinlerden şeflerle çalışarak mesleki bakış açısına yeni değerler kattı.

Adapte olduğu New York şehrinden Dean & Deluca’yı açmak için İstanbul’a döndü. Türkiye’de yarattığı markalar, catering ve yemek derslerindeki başarısıyla da kısa zamanda dikkat çekti. 2016’da Time Out tarafından “Yılın Şefi” ödülünü alarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

İsmet Saz, uzun yıllar boyunca edindiği profesyonel deneyimlerini daha özel bir platforma taşımak üzere 2015 yılında fine dining ve modernist Türk mutfağı TOI Restaurant & Lounge’u İstanbul ile buluşturdu. Burada gastronomi alanında imza yemeklere ve sunumlara imza atan şef, Türkiye’de ilk chef table uygulamasının öncüsü oldu.

Sonrasında amerikan diner ve sokak lezzetleri için Bronco, eşsiz italyan lezzetleri için Steeve ve Stefano markalarını yarattı. Catering alanında ise Fine Catering by İsmet Saz ile bir çok özel gün davet ve organizasyonları ile adından oldukça söz ettirmeye devam ediyor.

Bize Ulaşın! / Contact Us!

İletişim formunu doldurarak etkinlikler için randevu ve teklif alabilirsiniz. En kısa sürede size geri döneceğiz.

You can make an appointment by filling out the contact form. We will get back to you as soon as possible.